Bilişim ve Hukuk!

16 May 2012

Google Drive | Her şeyi saklayın. Her şeyi paylaşın.
Google’ın bir bulut hizmeti olan Google Drive; (ücretsiz) 5 GB, (ayda 2.49$) 25 GB, (ayda 799.99$) 16 TB ’lık alan paketlerinden dilediğinize evde, işte, sokakta, istediğiniz her yerde ulaşmanıza olanak sağlar.


Tanıtım;


Her Yerden Erişin.


Google Drive, bulunduğunuz her yerde; web’de, evinizde, iş yerinizde ve hareket halindeyken yanınızda. Siz neredeyseniz, dosyalarınız da tam orada. Harekete ve paylaşmaya hazır. Ücretsiz 5 GB alanı kullanmaya başlayın.
Google Drive aşağıdaki cihazlarda kullanılabilir:
PC ve Mac
iPhone ve iPad (çok yakında)
Android cihazlar


Dosyalarınızı güvenli bir yerde depolayın.
Kazalar olur. Telefonunuz denize girebilir. Dizüstü bilgisayarınız sonsuz bir uykuya dalabilir. Cihazlarınızın başına ne gelirse gelsin, Google Drive’da depolanan dosyalarınız güvendedir.


Depolamanın ötesine geçin; ortak çalışın.
Google Drive yalnızca dosyalarınızı depolamaktan fazlasını yapmanızı sağlar. Dosyalarınızı herhangi bir cihazdan tam olarak istediğiniz kişilerle paylaşabilir ve onlarla birlikte düzenleyebilirsiniz.
Google Drive, ekip arkadaşlarınız kilometrelerce uzakta olsa bile birlikte çalışmayı daha iyi bir hale getiren düzenleme araçları paketi Google Dokümanlar’a anında erişim sağlar.


Ücretsiz 5 GB alana sahip olun.
Ücretsiz 5 GB alanı kullanmaya başlayın. Aylık 2,50 ABD dolarından daha düşük bir fiyata 25 GB’ye geçin ve yok denecek kadar düşük bir fiyata neredeyse her şeyi depolayın.Google Drive’ın Özellikleri;


Doküman oluşturun ve ortak çalışın.
Google Drive’da anında yeni dokümanlar, e-tablolar ve sunular oluşturabilirsiniz. Aynı anda aynı dosya üzerinde birlikte çalışabilir ve değişiklikleri anında görebilirsiniz.


Her gün kullandığınız ürünlerle daha iyi bir biçimde çalışın.
Gmail
Büyük boyutlu e-posta eklerine veda edin. Gmail’de Google Drive’dan bir bağlantı gönderdiğinizde herkes aynı dosyayı ve aynı sürümü otomatik olarak alır.
Google+
Google Drive’daki resimleriniz Google+’da anında kullanılabilir olur. Böylece yalnızca bir tıklama ile çevrelerinizle paylaşımda bulunabilirsiniz.


Güçlü arama.
Google Drive dosyalarınıza daha hızlı erişmenizi sağlar. Anahtar kelimeyle içerik arayabilir ve dosya türüne, sahibine ve başka kriterlere göre filtre uygulayabilirsiniz. Google Drive resimlerinizdeki nesneleri ve taranan dokümanlardaki metni de tanıyabilir.


Her şeyi görüntüleyin.
HD video, Adobe Illustrator ve Photoshop da dahil 30’un üzerinde dosya türünü, ilgili program bilgisayarınızda yüklü olmasa bile tarayıcınızdan açın.


Google Drive ve en sevdiğiniz uygulamalar.
Doğrudan Google Drive’da çeşitli web uygulamalarından dosya oluşturun, kaydedin, açın ve paylaşın.


İstediğiniz gibi paylaşın.
Herkesle dosya veya klasörler paylaşabilir ve belgeleriniz için görüntüleme, düzenleme veya yorum yapma izni vermeyi seçebilirsiniz.


Bir tartışma başlatın.
Geri bildirim almak ve dosyalarda daha ileri düzeyde ortak çalışma gerçekleştirmek için yorumlar oluşturabilir ve yorumları yanıtlayabilirsiniz.


Zamanda geriye gidin.
Google Drive yaptığınız her değişikliği takip eder; bu nedenle Kaydet düğmesini tıkladığınızda yeni bir düzeltme kaydedilir. Otomatik olarak 30 gün öncesine kadar bakabilir veya bir düzeltmeyi sonsuza kadar kaydetmeyi seçebilirsiniz.
Bir de kullanım videosuna göz atalım:
Hemen kullanmaya başlamak için:

Bâki Muhabbetle...
Enes ARSLAN - CWEnS

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder